Autor Tema: uniti i kde  (Pročitano 1683 puta)

malisa

• Newbie
  • *
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
uniti i kde
« poslato: 11.02.2012, 01:27:07 »
 :)  pozdrav za sve korisnike, clanove foruma, dobre ljude..  pocetnik  sam na linux-u, i kernel je nesto sto svakom covjeku treba,bolje na vrijeme to uvidjeti.. kao sto i govorim -vjeciti novogodisnji vatromet je u odnosu na microsoft ,nista  vise da ne dodajem....  prvih dana sam preko wubija instalirao ubuntu 11.10 kao aplikaciju,da se priviknem na sistem, par dana, posle sam uradio dualboot sa xp, digao sistem, i sve je kako treba. hardwerska struktura mi je Intel® Atom™ CPU N280 @ 1.66GHz × , 1gb rama, 150gb hard.. pokrenuo sam i compiz, glat radi..  imao sam stvarno problema sa podesavasnjima u ccsm,ali dosta tutorijala i knjiga su mi pomogli.. preporuciti cu ako nekom zatreba...  znaci, sto se tice uniti je sve uredno.. problem nastaje kada sam zelio postaviti kde okruzenje, i posle instalacije istog kadaa sam se logovao na kubuntu sa ubuntua je nastao problem sa unitijem i compizom, uspio sam da vratim podesavanja kako su bila, ali svaki put kada se logujem na kubuntu mi kaze da je kwin menager srusen od opengl i ne mogu da se dignu efekti.. cak i na ubuntu sesiji mi nedostaje ikonoca za uzer akaunt na gornjem panelu..  onda sam nasao da bi brisanjem skrivene datoteke .kde rijesilo problem jer posle restarta bi se podesavanja vratila na default, to sam i uradio, ali sam jos pogorsao stvar, i sem lanchera na lijevoj strani nista ne dobijam na radnoj povrsini,i od zadatih komandi se nista ne prikazuje.. mozda su kde i kompiz dosli nu neku vrstu kolizije, i pomoc bi moi sad dobro dosla.. preporuke za literaturu o distribucijama i gui, paketima,.., sve sto bi mi pomoglo da razumijem..   hvala na dobrodoslici puno....

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
Odg: uniti i kde
« Odgovor #1 poslato: 11.02.2012, 23:55:23 »
potrazi na ultimateedition.info verziju 2.6 - upitanju je ubuntu sa masu programa i okruzenja. Mozda ces u njemu naci rjesenje i literaturu. Sistem je kvvalitetno odradjen na bazi ubuntua 10.04. Distribucija ima jako dobar forum pa pogledaj
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community