Autor Tema: Update 12.04 LTS na 14.04 LTS  (Pročitano 1802 puta)

Vido

• Newbie
  • *
  • Ugled: +0/-0
  • There's no place like 127.0.0.1
    • Pogledaj profil
Update 12.04 LTS na 14.04 LTS
« poslato: 13.05.2014, 04:39:39 »
Koristim U 12.04 već duže vrijeme i nekako sam se navikao na njega što mi je dosadilo u neku ruku, tako bih volio neku kozmetićku promjenu.
Svjedoci smo da 14.04 izaša ali upgrade-a sa 12.04 još uvijek nema tako da se pitam šta ne štima u tom lancu.

Prije ubuntu-a 12.04 sam koristio fedoru od verzije 10.0 do negdje 15-16 kada se desio gnome 3 (ne ponovilo se), koliko se sjećam na fedori dobijao sam obavještenje kroz ~10 dana da uradim upgrade, međutim izgleda da ubuntu ima neku drugu politiku pa mi nije jasno šta se čeka ?

Off topic

Baš kao što mi se nije svidio gnome 3.0 tako mi se ne sviđa Amazon u dashu, nije stvar u tome "možeš ga maći" već je stvar u tome da mi se ne sviđa put koje za nas i u naše ime odabrao Canoncial, i sad opet razmišljam za promijenim distro što me dovodi da pitanja šta mislite da li je canoncial "završio" sa iznenađenjima ako jeste ostao bih gdje jesam ako nije premjestio bih ovo 10 kila stvari negdje drugo gdje ima više otvorenosti :)

Srdačan pozdrav !
the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it

Motoko Kusanagi

• Newbie
  • *
  • Ghost in the Shell
    • Pogledaj profil
Odg: Update 12.04 LTS na 14.04 LTS
« Odgovor #1 poslato: 14.05.2014, 16:14:10 »
Idi na System Settings onda na Software & Updates, pa na Notify me of a new Ubuntu version stavis For any new version ili for long-term support versions.

Motoko Kusanagi

• Newbie
  • *
  • Ghost in the Shell
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: 14.05.2014, 16:24:13 »
Ako si toliko hipersenzibilan i toliko ti smeta sto firma Canonical zaradjuje pare onda predji na neku drugu distribuciju. Onda zaobidji i SUSE, Red Hat...

Vido

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 15.05.2014, 02:30:31 »
Idi na System Settings onda na Software & Updates, pa na Notify me of a new Ubuntu version stavis For any new version ili for long-term support versions.

U sys settings nemam software and updates ali sam ga našao u Ubunt software centre pod software sources pa updates i označeno je notify me for long-term support versions, ne interesuju me any new tako da valjda će biti neke notify u neko dogledno vrijeme šta znam, mada hvala za info.

Tačno se dalo predpostaviti da ću vjerovatno dobiti odgovor "ako ti smeta ti promijeni" a stvarno mi nije bila namjera da .... sad ne znam kako da se izrazim a da opet ne izazovem beskorisnu raspravu o Canoncijalu i o tome šta jesu ili nisu. Ali dobro nema veze, ovaj off topic nije ni bitan čisto me interesovalo mišljenje ostalih šta očekuju u budućnosti :)
the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #4 poslato: 15.05.2014, 18:00:30 »
probaj upgrade preko terminala
sudo update-manager -d

Sto se tice amazona pogledaj u privacy (u podesavanja) pa samo izgasi Include online results.
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community

Vido

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 poslato: 16.05.2014, 00:41:15 »
probaj upgrade preko terminala
sudo update-manager -d

Sto se tice amazona pogledaj u privacy (u podesavanja) pa samo izgasi Include online results.

Koliko će stabilno biti "devel release" da instaliram ? Jedina stavka zbog koje sam se odlučio za LTS je koliko toliko bolja sabilnost rada sistema.
I stvarno mi nije jasno zbog čega je "normalni" update odložen, šta se čeka šta ne štima :)

bobapex

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: 03.06.2014, 15:17:50 »
ja sam radio upgrade i isao svaku verziju do 14.04 oko 1 sat je trajala procedura i prvo sto mi zapada u oci je vizuelno dopadljiviji, stampac samsung 1660 je odmah prepoznao i instalirao a na 12 sam se mucio i opet nijesam to zavrsio

toliko za sada

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu Zajednica Crne Gore
« Odgovor #7 poslato: 08.07.2014, 17:58:26 »
Ja svoje vazne fajlove drzim na Dropbox-u. Tako da kad god zelim da probam neku novu verziju Ubuntu-a ili Linux-a mogu da uradim cistu instalaciju. Iz nekog razloga mi je uvek draze kad uradim novu instalaciju nego kad radim upgrade sa jedne verzije na drugu.
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #8 poslato: 10.07.2014, 00:39:54 »
Sto se tice backup-a podataka, ja preferiram particije. posebno root (/), posebno home (/home), /swap mi vise ne treba jer imam 8Gb rama :)

Kada koristite /home particiju, sva podesavanja sistema ostaju u njoj. Tako da prilikom instalacije novog sistema (ukoliko ne formatirate ovu particiju) ostaju vam podaci od proslog: bookmarks, mejl nalozi, pozadine...
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community