Autor Tema: Wiki tekstovi  (Pročitano 1526 puta)

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu Zajednica Crne Gore
Wiki tekstovi
« poslato: 24.10.2011, 04:27:37 »
Evo da prijavim da sam polako poceo na Wiki da dodajem ponesto. Zasada sam stavio samo dve stranice (IRC i Skype instalacija). Nesto razmisljam kad bi svako od nas pokusao da jednom nedeljno doda nesto na Wiki, za jedno dva meseca bi pocelo da izgleda dobro.
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

shandy

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +3/-0
    • Pogledaj profil
    • stexo.me
Odg: Wiki tekstovi
« Odgovor #1 poslato: 24.10.2011, 12:14:55 »
 Planiram da odradim jedan tekst sa encoderima. To moze da koristi. Samo ne znam hocu li ffmpeg ili MEncoder - za oba nemam vremena :)

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: 01.11.2011, 17:26:03 »
U proteklih nedelju-dvije sam dodao nekolicinu tekstova koji su mahom sa ostalih Wiki stranica, iz mog bloga, ili materijal sa sajta...

Generalno stranicu/tekst na Wiki-ju je vrlo jednostavno napraviti. Uz par screen shotova, par trikova oko formatiranja može se zabiti gol i proslijediti ključna informacija.

Savjetujem da slike ne budu prevelike nego da se skaliraju i crop-uju. Takođe, ne treba imati puno slika (možda dvije-tri po stranici).

Moj pristup ovim wiki stranicama je bio da kad pravim mali "odmor" od dnevnih aktivnosti pokušam kreirati neki tekst.

Trenutno imamo 20-ak stranica, i već je vrijeme za novu podjelu i reorganizovanje glavne strane.

http://wiki.ubuntu-me.org/index.php?title=Glavna_strana
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

Stevy

• Newbie
  • *
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 22.12.2011, 11:31:29 »
Kako vi pišete ove tekstove na Wiki ? Ja nikako ne mogu da se snadjem, jedino što sam našao je da kad ukucam u search nešto što nema na Wiki ono mi prikaže da napravim članak sa tim naslovom ali ga je onda nemoguće izmijeniti.

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #4 poslato: 22.12.2011, 12:54:23 »
Ovako ja radim:

-u pretragu ukucam zeljeni naslov clanka
-u rezultate pretrage dobijem da clanak ne postoji i daje mi opciju (crvenim slovima) da napravim clanak, sto i kliknem
-Dobijem stranicu "Uredjujete Ime_clanka" i textbox u koji pisem clanak

Znakovi i formatiranje clanka:
== PODNASLOV ==
* (zvjezdica i razmak) su pasus
  (razmak u novom redu) su kockasta polja koja koristimo za komande u terminalu
[[Slika:IME_SLIKE.png]] je slika koju uploadujemo na "posalji datoteku sa lijeve strane"

-Napisani clanak sacuvam i iskopiram njegovu web adresu
-Idem na pocetnu stranu, kliknem "Uredi" i pod odredjenom kategorijom dodam clanak (ispod poslednjeg linka u toj kategoriji upisete linka i naslov vaseg clanka)
 na pr: * [http://wiki.ubuntu-me.org/index.php?title=Ovo_je_LINK_clanka Ovo je IME clanka]

Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community

shandy

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +3/-0
    • Pogledaj profil
    • stexo.me
« Odgovor #5 poslato: 22.12.2011, 15:11:40 »

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: 24.12.2011, 22:53:30 »
Prvo, moram da pozdravim zelju i napore da se vise nas prikljuci pisanju Wiki stranica. Savjetujem da se pogleda i nas mali tutorijal koji nije savrsen, ali moze pomoci:

http://wiki.ubuntu-me.org/index.php?title=Uputstvo_za_pravljenje_Wiki_stranica

Takodje, predlazem da idemo u "malim koracima" tj. da kad nesto napravite javite Mladenu ili meni da pogledamo, pa da zajedncki to integrisemo u postojece strane. Wiki je otvorena tako da koliko dobro sto svi mozemo da editujemo toliko je i opasno da nesto pokvarimo" :)

Pokusacu kada stignem da napravim neki you tube demo za Wiki.  Ako neko drugi ima vremena svaka je pomoc dobrodosla.
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS