Autor Tema: Deinstalacija Ubuntu 11.10  (Pročitano 2059 puta)

Motoko Kusanagi

• Newbie
  • *
  • Ugled: +0/-0
  • Ghost in the Shell
    • Pogledaj profil
Deinstalacija Ubuntu 11.10
« poslato: 01.02.2012, 20:48:20 »
Ćao.. Imam na laptop Windows 7 i Ubuntu. Htio bih da deinstaliram samo Ubuntu, pa, da ga ponovo instaliram. Potražio sam na ovom sajtu ima li uputstvo za deinstalaciju, al nisam nista našo. Može li pomoć  :)

shandy

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +3/-0
    • Pogledaj profil
    • stexo.me
Odg: Deinstalacija Ubuntu 11.10
« Odgovor #1 poslato: 02.02.2012, 11:42:02 »
 A sta bi radio sa Windows-om? Reinstalacija nije problem. Sve sto trebas da uradis je da formatiras particije (prilikom instalacije) na kojima se nalazio Ubuntu. Ukoliko zelis da maknes Ubuntu a zadrzis Windows treba malo posla.

Motoko Kusanagi

• Newbie
  • *
  • Ghost in the Shell
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 poslato: 02.02.2012, 14:16:10 »
Windows 7 ostaje, i sve što je u njemu. Hoću da mi Ubuntu bude u onakvom stanju kao da je nov instaliran. Znači bez svih ovih programa i promjena koje sam na njega uradio, pa sam mislio da mi je lakše da ga cijelog deinstaliram pa ponovo instaliram.

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #3 poslato: 02.02.2012, 16:44:44 »
ako neces da sacuvas fajlove koji se nalaze na Ubuntu, najlakse ti je da pokrenes ponovnu instalaciju. Kad dodjes do koraka vezanog za particije, instaler ce prepoznati da imas vec instaliran ubuntu i ponudice ti novu opciju (reinstalacija). On tom opcijom brise postojeci i instalira nanovo.

Nisam nikad radio ovo u dual bootu tako da neznam oce li dirat Win particiju (a nebi trebalo). Ova REINSTALL opcija je dodata od 11.04 tako da ako je neka starija verzija od njega tu opciju neces imati (ali postoji i za to nacin - preko manuelnog izbora i formatiranja particija)
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community

Motoko Kusanagi

• Newbie
  • *
  • Ghost in the Shell
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 poslato: 02.02.2012, 18:58:05 »
Probaću onda tako. Moj instalacioni CD je jos od Ubuntu 10.10, ali nije problem, skinuću i urezati novi.

A možda budem prebacio Ubuntu na drugi hard disk jer mi je Windows na primarni, ako budem odabrao tu opciju, hoće li se pojavljivati opcija ''Reinstall''?

shandy

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +3/-0
    • Pogledaj profil
    • stexo.me
« Odgovor #5 poslato: 03.02.2012, 01:22:24 »
ja nisam siguran gdje bi isla reinstalacija :/ ali najbolje je rucno da formatiras te particije ako su vec dva hdd-a neka ide jedan za win. a drugi za ubuntu

Motoko Kusanagi

• Newbie
  • *
  • Ghost in the Shell
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: 05.02.2012, 16:10:13 »
Instalirao sam ga preko USB stika. Prepoznao je samo da ima Windows instaliran, i nisam mogo da biram na koji ću hdd, već ga je direktno instalirao na drugi hdd. Pa je ispalo da sam imao 2 Ubuntu'a, al dobro, kasnije sam ga našo u Windowsu i iz njega deinstalirao. Sad je sve kako treba.  8)