Autor Tema: Ubuntu prezentacija u Pljevljima  (Pročitano 5516 puta)

deejan88

• Newbie
  • *
  • Ugled: +0/-0
    • Pogledaj profil
Odg: Ubuntu prezentacija u Pljevljima
« Odgovor #15 poslato: 15.12.2011, 11:38:12 »
Tražio sam prostoriju u Srednjoj stručnoj školi, pa čekam odgovor.

deejan88

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #16 poslato: 17.12.2011, 12:53:42 »
U 9.30 u utorak u Srednjoj strucnoj skoli. Ajde nek mi neko posalje prezentaciju (slajdove) da bih po njima pricao.

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #17 poslato: 17.12.2011, 14:13:00 »
http://www.ubuntu-me.org/site/wp-content/uploads/UbuntuOneiricReleasePartyVer4.odp

pa prepravi datum i mozes zamijenit neke stare slike novijim
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu Zajednica Crne Gore
« Odgovor #18 poslato: 28.12.2011, 16:04:05 »
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

Sceko

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
    • Oklop Crna Gora
« Odgovor #19 poslato: 18.01.2012, 14:22:27 »
Dobro bi bilo i u Baru da se ovo organizuje.
www.Oklop.me - Web Hosting i Registracija domena

shandy

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +3/-0
    • Pogledaj profil
    • stexo.me
« Odgovor #20 poslato: 18.01.2012, 14:29:20 »
  Čekamo 1v4nB  da se javi :) On je iz Bara. Možete ga kontaktirati na  blazevicivan[at]gmail.com ako ste voljni da pomognete u organizaciji.

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #21 poslato: 18.01.2012, 15:58:11 »
Moj savjet je da ne cekate na Ivana nego ako ima dobre volje da se organizujte, organizujte odmah :)

1) Za "Ubuntu sat" vam ne treba nikakva posebna priprema, samo da se negde okupi vas nekoliko

2) Za prezentaciju, nije lose izabrati dobro mjesto i malo se pripremiti, ali u principu i to ide glatko i u duhu prijateljskog razgovora.

Kratko uputstvo na nasem Wiki-ju:
http://wiki.ubuntu-me.org/index.php?title=Uputstvo_za_prezentacije

Ono sto je veoma vazno jeste da ukoliko isplanirate neko desavanje javite da to oglasimo i na loco.ubuntu.com sajtu. To je ono po cemu nas Ubuntu provjerava.

Sceko, molim te registruj se i na Launchpad-u ako zelis biti clan tima.

Bilo bi stvarno super da nesto imamo u Baru i Niksicu uskoro. Evo i Zabljak planiramo za februa/mart.
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

Sceko

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
    • Oklop Crna Gora
« Odgovor #22 poslato: 16.02.2012, 16:41:07 »
Eto me na launchpad sta znam treba kod nas vise ovoga jer pola njih nema pojma o linuksu opsteno. Valjalo bi poci do ekonomske ili gimnazije zamolit za jednu ucionicu eventualno znam direktoricu pa bih i mogao nesto zavrsit. Pa ako je ko voljan da to orgnizuje jer ja i nemam bas puno vremena ali mogu pomoc. Drzim igraonicu pa mogu i razglasit, i dovest dosta njih. Valjalo bi se i prije nego sto bude to objavit na par stranica twitter facebook tako bi se i saznalo vise o tome.

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #23 poslato: 17.02.2012, 14:18:52 »
Sceko brate, evo sta ja preporucujem za pocetak. Ma koliko delovalo jednostavno bilo bi veoma korisno. To je da ti nekako doturimo 20-30-50 CD-ova i da ti lepo u tvojoj igraonici to podelis "gostima" u toku nedelju dana. A ako te neko pita, ili ako mozda imas Ubuntu na jednom od kompjutera (mozes i na CD-u ili USB-u podici bez instalacije) im pokazes kako to izgleda. Dovoljno je to da jednom uradis da se to m oze zvati Ubuntu satom. Za Ubuntu sat dogadjaj nam ne treba vise 3-4 coveka prisutna a ti to imas verovatno stalno u igraonici.

To bi bilo odlicno s aspekta "ulaska u Bar" na mala vrata. Kasnije mozemo neke prezentacije praviti kao sto su to Ivan i Petar radili pre. Javni mi sta mislis o ovome.

Eto me na launchpad sta znam treba kod nas vise ovoga jer pola njih nema pojma o linuksu opsteno. Valjalo bi poci do ekonomske ili gimnazije zamolit za jednu ucionicu eventualno znam direktoricu pa bih i mogao nesto zavrsit. Pa ako je ko voljan da to orgnizuje jer ja i nemam bas puno vremena ali mogu pomoc. Drzim igraonicu pa mogu i razglasit, i dovest dosta njih. Valjalo bi se i prije nego sto bude to objavit na par stranica twitter facebook tako bi se i saznalo vise o tome.
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

Sceko

• Newbie
  • *
    • Pogledaj profil
    • Oklop Crna Gora
« Odgovor #24 poslato: 20.02.2012, 22:20:25 »
Imam na laptop, cdove ako imas po kome poslat ja sam u igraonicu stalno skoro, nalazi se preko puta gimnazije Igraonica Padrino, ima reklama ispred. Ili da ja vidim nekoga da angazujem imam par drugova sto studiraju u pg pa da se nekako dogovorimo. Jer ne bih autom isao ljetnje su mi gume :)

Mogu ja to brzo podelit i objasnit kako da instaliraju i nesto oko toga nikakav problem, kolko tolko...
« Poslednja izmena: 20.02.2012, 22:22:43 Sceko »