Autor Tema: rolling izdanje  (Pročitano 1015 puta)

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
rolling izdanje
« poslato: 06.03.2013, 23:30:30 »
http://www.opensource-me.org/site/2013/03/03/da-li-da-kotrljamo-ubuntu/

kao sto napisah u clanku, moguce je da 13.04 bude roling izdanje, druga solucija je da se 13.04 preskoci jer je vec zaglibio 4 mjeseca po standardnom šablonu. I treca solucija i mozda za sad najprihvatljivija je da 13.04 izadje normalno kad treba, ali da ima kraci rok podrske i to uglavnom za sigurnosna azuriranja i da naredne verzije budu rolling i LTS.

Sto ce bit, vidjecemo
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu Zajednica Crne Gore
Odg: rolling izdanje
« Odgovor #1 poslato: 29.03.2013, 21:44:17 »
Rolling se cini prilicno uspesan kod ljubitelja Arch-a. Da li je neko od vas probao Manjaro Linux?
Manjaro je na bazi Arch-a, radi ko Doha brzo.
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
Odg: rolling izdanje
« Odgovor #2 poslato: 30.03.2013, 03:09:28 »
jesam ja u live modu. Ne izgleda lose. Mada sam od Archa odustao kad sam na archbangu imao neki problem sa pythonom, update mi se skidao al nisam mogao da ga instaliram. Googlao sam problem i nista. Sad me sve vise provlaci Debian.

Sto se tice rolling izdnja ubuntua nece biti, vec ce izlaziti verzije na svaka 3 mjeseca. To dodje slicno, pa ko je navikao na jedno, tu je LTS
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community