Autor Tema: internet sharing izmedju windows i ubuntu  (Pročitano 1119 puta)

lightolas

• Gost
internet sharing izmedju windows i ubuntu
« poslato: 09.04.2012, 17:48:57 »
U kucnoj mrezi imam povezana 3 kompjutera preko lana... sva 3 uzimaju internet sa jednog kompjutera koji je povezan na net preko lana..tj koristim ISC ... postoji li mogucnost da sherujem internet sa wina na ubuntu? bio bih zahvalan na dobrom tutorijalu...

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu Zajednica Crne Gore
Odg: internet sharing izmedju windows i ubuntu
« Odgovor #1 poslato: 10.04.2012, 22:30:39 »
Ako je vjerovati ovom tutorijalu na MS sajtu, cim omogucis ISC ostali kompjuteri koji su na toj istoj lokalnoj mrezi bi trebalo da automatski mogu da vide Internet konekciju. Ono sto je potrebno da namjestis jeste da se TCP/IP automatski podesava, sto je ja mislim default i na Ubuntu-u. Trebalo bi da je transparentno za Windows, Linux, ili Mac.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Using-ICS-Internet-Connection-Sharing

U kucnoj mrezi imam povezana 3 kompjutera preko lana... sva 3 uzimaju internet sa jednog kompjutera koji je povezan na net preko lana..tj koristim ISC ... postoji li mogucnost da sherujem internet sa wina na ubuntu? bio bih zahvalan na dobrom tutorijalu...
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

lightolas

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 11.04.2012, 05:09:10 »
Ako je vjerovati ovom tutorijalu na MS sajtu, cim omogucis ISC ostali kompjuteri koji su na toj istoj lokalnoj mrezi bi trebalo da automatski mogu da vide Internet konekciju. Ono sto je potrebno da namjestis jeste da se TCP/IP automatski podesava, sto je ja mislim default i na Ubuntu-u. Trebalo bi da je transparentno za Windows, Linux, ili Mac.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Using-ICS-Internet-Connection-Sharing

predpostavljao sam da je po defaultu namjesteno cak sam i predhodno pokusavao da se konektujem ali neuspjesno...al neces mi vjerovati upravo sam uspostavio konekciju
tako sto sam sa KDE promjenio na UNITY ... sad mi tek nista nije jasno..kako samo okruzenje moze da utice na to!? o.O

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu Zajednica Crne Gore
« Odgovor #3 poslato: 11.04.2012, 15:55:17 »
Okruzenje ne bi trebalo da utice, ali moze da se desi da si promjenom okruzenja promjenio default network manager i settings.
:)
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS