Autor Tema: Ubuntu majice  (Pročitano 2592 puta)

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Ugled: +6/-0
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
Ubuntu majice
« poslato: 11.11.2011, 13:10:43 »
Ovo je po cetvrti put pokrenuta tema, ali mislim da cemo se odje lakse dogovoriti jer je na FB malo teze pratiti.

Ocemo da odradimo Ubuntu (ili Ubuntu LoCo MNE) majice. Ispod su 2 sablona koja ce vam biti poznata iz predhodnih prepiski

link za download grafike

i

Bilo bi lijepo kad bi neko od vas napravio na transparentnoj pozadini u finoj rezoluciji bijeli znak ubuntu-a i da ga okaci.

majica.me je ogranicena sa dimenzijama stampe (30x38cm) tako da primjer 1 ne dolazi u obzir, dok bi primjer 2 mogao i kostao bi oko 10e.

Ukoliko neko od vas ima bolju ponudu ili bolji dizajn majice, slobodno neka odgovori dolje.

Cilj je da postignemo saradnju i vec gotov sablon, kako bi ovo moglo ici po automatizmu. Najveci problem Ubuntu Shopa je cijena postarine (100e/1Kg).
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +10/-1
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu Zajednica Crne Gore
Odg: Ubuntu majice
« Odgovor #1 poslato: 11.11.2011, 18:42:12 »
Pogledacu onaj zvanicni Ubuntu Artwork kad stignem. Ovde ima tona fajlova pripremljenih za stampu:
http://design.canonical.com/brand/Logos/UBUNTU%20BRANDMARK_AW.zip

Da li stampari mogu da uzmu krug koji je crn (eps file format) i samo izaberu na masini da stampaju jednu boju, ali belo?
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #2 poslato: 12.11.2011, 01:36:07 »
mislim da postoji i ta fora. Ja sam prije 3-4 godine radio nedje na setaliste u Budvi stampu na majici gdje su oni stampali prvo slova na neki papir, a zatim ih peglom lijepili na majicu. Taj vid stampe je vrhunski, evo dan danas nosim tu majicu koja je izblijedjela al su slova ostala ista.
Collecting data is only the first step to wisdom, but sharing data is the first step to community

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 poslato: 12.11.2011, 02:50:35 »
tako sam i ja nesto kontao da bi trebalo da moze. u tom slucaju samo treba skinuti ZIP fajl s linka u prethodnim porukama, i pronaci odgovarajuci oblik. Ti neki fajlovi (cini mi se taj EPS i onaj SVG) su vektorski i mogu se i zumirati lepo bez da se pokvari rezolucija.
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

shandy

• Administrator
  • Full Member
  • Ugled: +3/-0
    • Pogledaj profil
    • stexo.me
« Odgovor #4 poslato: 12.11.2011, 10:51:28 »
  To je tehnika sa flock folijom. Kako se krece digitalna stampa?  Ne znam zasto je kod nas situacija druacija ali trebalo bi da stamparija naplati razvijanje sita, nama treba jenda boja, to neka bude 15e (maksimum) onda naplacuju otisak - za jednu boju oko 0.2e-0.3e. Naravno moramo samo da nabavimo majice.
« Poslednja izmena: 12.11.2011, 10:57:29 shandy »

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #5 poslato: 14.02.2012, 11:33:34 »
evo za pocetak
http://www.majica.me/majica/4633

nadam se da ce mi Alen pomoc da prosirimo asortiman :P

tp0x45

• Administrator
  • Full Member
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 poslato: 15.02.2012, 04:12:59 »
Izgleda super.

evo za pocetak
http://www.majica.me/majica/4633

nadam se da ce mi Alen pomoc da prosirimo asortiman :P
tp0x45
ubuntu 12.04 LTS

magio081

• Administrator
  • Sr. Member
  • Republic of Zabjelo
    • Pogledaj profil
    • Ubuntu forice
« Odgovor #7 poslato: 01.04.2013, 12:07:58 »
evo na alenovom J.B. modelu

evo stavio sam dvije verzije jednobojnu i šarenu. mislim da je ipak jednobojna ozviljnija

Aj sad ponude za štampanje ko ima nek odgovori